• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 22 listopad 2018 10:17

Augustów trzecim etapem

Napisane przez RED

Trzecim etapem przyszłorocznego cyklu GIT będzie Augustów, który w minionym sezonie zadebiutował w ramach Garmin Iron Triathlon. Zawody w tej miejscowości odbędą się 16 czerwca 2019 roku, a triathloniści będą mogli rywalizować aż na trzech dystansach!

Zawody triathlonowe w Augustowie rozgrywane są od 2016 roku. Pięknymi trasami Augustów podbił serca triathlonistów, którzy tłumnie odwiedzają tę turystyczną miejscowość i ścigają się na najwyższym poziomie. Zawody Garmin Iron Triathlon Augustów 2019 rozegrane zostaną na trzech dystansach: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Na wszystkich dystansach będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Garmin Kids, rozgrywanych na dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

Augustowski triathlon zlokalizowany będzie w okolicach Plaży Miejskiej i Amfiteatru nad Jeziorem Necko. Etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Necko. Następnie triathloniści pojadą trasą rowerową, poprowadzoną przez drogę wojewódzką 662 w kierunku miejscowości Szczerba, gdzie asfalt jest naprawdę szeroki i bardzo dobrej jakości. Na zakończenie zmagań zawodnicy pokonają etap biegowy poprowadzony między innymi urokliwymi alejkami i ścieżkami wzdłuż Jeziora Necko.

„W Augustowie po raz drugi zostanie rozegrany Garmin Iron Triathlon. W ubiegłym sezonie odbył się tutaj finał cyklu, natomiast w tym roku termin imprezy jest idealnie dobrany pod kątem Mistrzostw Polski na dystansie półironmana, które rozegrane będą 2 tygodnie później. Każdy, kto tylko będzie chciał zmierzyć się z szybką i doskonale przygotowaną trasą, to w Augustowie znajdzie to czego szuka! Wychodząc naprzeciw zawodnikom, w 2019 roku postanowiliśmy zorganizować trzeci dystans, czyli 1/2IM, co będzie nowością w tej lokalizacji” – powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska.

Podczas Garmin Iron Triathlon Augustów 2019 zawodnicy będą mieli okazję rywalizować w pięknych okolicznościach przyrody. Augustów to miasto, w którego granicach administracyjnych znajduje się 9 jezior. Z trzech stron miasto otacza rozległa Puszcza Augustowska, która kryje w swoich granicach kilkanaście jezior z urozmaiconą linią brzegową, piaszczystymi plażami i wysokimi skarpami.

Zapisy na augustowski triathlon, jak i na cały cyklu Garmin Iron Triathlon 2019 ruszają już wkrótce! Dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Szczegóły pojawią się już wkrótce na oficjalnej stronie www.irontriathlon.ploraz na facebookowym profilu www.facebook.com/irontriathlon/.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Foto Bajka - Lustra
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Agro
Eureka
Biuro Rachunkowe
GENERALI
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz