• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 02 grudzień 2018 10:13

Złoto, srebro i brąz

Napisane przez  RED

Złoto, trzy srebra i brąz - to dorobek Anny Sokólskiej, czołowej polskiej łuczniczki konnej, zawodniczki AMM Archery Białystok, podczas rozgrywanych w dniach 21-24 listopada 2018 roku, II Międzynarodowych Zawodach Konnych Sztuk Walk w irań-skim mieście Shiraz. Białostoczanka wygrała konkurencję węgierską, była druga w konkurencjach koreańskiej i tureckiej, co ostatecznie dało jej trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Co więcej, wyniki powyższe zsumowane z osiągnięciami, drugiego z reprezentantów Polski, zawodnika Stajni Grom Wojciecha Osieckiego, dały Polsce drugie miejsce drużynowo. W tej klasyfikacji tryumfowali Irańczycy, a trzecie miejsce przypadło zawodniczkom z Finlandii.

Zawody w Iranie to ostatni turniej w 2018 roku. Na liście startowej znalazło się 40. za-wodników z 18. krajów. W reprezentacji Polski obok Anny Sokólskiej, wystąpili Wojciech Osiecki (Stajnia Grom Kluczbork), Bohdan Włostowski i Jan Pomaski (obaj AMM Archery Białystok).
Polskim akcentem na zawodach, była obecność Radosława Kożucha, który został zaproszony przez Irańską Federacją Konnych Sztuk Walk w charakterze sędziego głównego zawodów.
Na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej, która stanowiła sumę wyników konkurencjach koreańskiej, węgierskiej, tureckiej i perskiej, stanął reprezentant gospodarzy Syed Hosein, przed zawodnikiem z Węgier Christophem Nemethym.
Wojciech Osiecki był 9, Bohdan Włostowski 27, a Jan Pomaski 29.
Anna Sokólska, po rewelacyjnym występie w konkurencji węgierskiej i dobrych rezultatach w torach koreańskim i tureckim, utrzymywała się na szczycie „generalki” do ostatniego dnia zawodów.
Niestety konkurencja perska, która obok łuku wymagała sprawnego posługiwania się 2,5 metrową lancą, spowodowała spadek Polki o dwa oczka i ostatecznie uplasowanie się na trzeciej pozycji klasyfikacji generalnej zawodów.

 

rzecznik AMM Archery Białystok

Źródło: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Gruby Benek
Biuro Rachunkowe
GENERALI
^ REKLAMA ^