• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 02 grudzień 2018 10:13

Złoto, srebro i brąz

Napisane przez RED

Złoto, trzy srebra i brąz - to dorobek Anny Sokólskiej, czołowej polskiej łuczniczki konnej, zawodniczki AMM Archery Białystok, podczas rozgrywanych w dniach 21-24 listopada 2018 roku, II Międzynarodowych Zawodach Konnych Sztuk Walk w irań-skim mieście Shiraz. Białostoczanka wygrała konkurencję węgierską, była druga w konkurencjach koreańskiej i tureckiej, co ostatecznie dało jej trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Co więcej, wyniki powyższe zsumowane z osiągnięciami, drugiego z reprezentantów Polski, zawodnika Stajni Grom Wojciecha Osieckiego, dały Polsce drugie miejsce drużynowo. W tej klasyfikacji tryumfowali Irańczycy, a trzecie miejsce przypadło zawodniczkom z Finlandii.

Zawody w Iranie to ostatni turniej w 2018 roku. Na liście startowej znalazło się 40. za-wodników z 18. krajów. W reprezentacji Polski obok Anny Sokólskiej, wystąpili Wojciech Osiecki (Stajnia Grom Kluczbork), Bohdan Włostowski i Jan Pomaski (obaj AMM Archery Białystok).
Polskim akcentem na zawodach, była obecność Radosława Kożucha, który został zaproszony przez Irańską Federacją Konnych Sztuk Walk w charakterze sędziego głównego zawodów.
Na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej, która stanowiła sumę wyników konkurencjach koreańskiej, węgierskiej, tureckiej i perskiej, stanął reprezentant gospodarzy Syed Hosein, przed zawodnikiem z Węgier Christophem Nemethym.
Wojciech Osiecki był 9, Bohdan Włostowski 27, a Jan Pomaski 29.
Anna Sokólska, po rewelacyjnym występie w konkurencji węgierskiej i dobrych rezultatach w torach koreańskim i tureckim, utrzymywała się na szczycie „generalki” do ostatniego dnia zawodów.
Niestety konkurencja perska, która obok łuku wymagała sprawnego posługiwania się 2,5 metrową lancą, spowodowała spadek Polki o dwa oczka i ostatecznie uplasowanie się na trzeciej pozycji klasyfikacji generalnej zawodów.

 

rzecznik AMM Archery Białystok

Źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DANBUS
Foto Bajka - Fotograf
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra
Opał klasy PREMIUM
Drewno opałowe
Weterynarz
Tepete - Auto zastępcze
GENERALI
Biuro Rachunkowe