poniedziałek, 10 grudzień 2018 11:50

Kamil Borysewicz z Pucharem Prezydenta RP

Napisane przez KR
Źródło: AKS "Sparta" Źródło: AKS "Sparta"

Podczas  wczorajszego uroczystego spotkania zawodników Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego został  wręczony Puchar Prezydenta RP. Odebrał go zawodnik naszego klubu AKS Sparta, narciarz wodny, Kamil Borysewicz. Puchar Prezydenta RP – zgodnie z wytycznymi Kancelarii Prezydenta – miał trafić do zawodnika, „który w 2018 roku szczególnie wyróżni się, osiągając sportowy sukces”. Puchar został przyznany na podstawie „Regulaminu Współzawodnictwa o Puchar Prezydenta RP”. Związek wystąpił o nagrody dla czterech zawodników. Kancelaria Prezydenta RP przyznała tylko jeden Puchar, właśnie dla Kamila.

Kamil Borysewicz jest zawodnikiem Augustowskiego Klubu Sportowego „Sparta”. W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości został Wicemistrzem Świata w skokach na nartach wodnych za wyciągiem, jest też wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski z 2018 r. Warto dodać, że w obecnym sezonie Borysewicz został drugim zawodnikiem Pucharu Świata w skokach na nartach wodnych i stawał na podium Pucharu Europy.

Podczas uroczystości gratulacje dla Kamila przekazali m.in. jego trenerzy Maciej i Mateusz Krzywińscy oraz Wice Prezesi AKS Sparta Z. Sadowski i K. Andruszkiewicz.

Podczas uroczystości AKS Sparta otrzymał od władz PZMiNW podziękowanie, które odebrał Z. Sadowski.

Źródło: AKS "Sparta"

Więcej w tej kategorii: « Sukces Konrad ponownie na podium »