• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 27 grudzień 2018 11:47

Ogromny sukces augustowskich "Pływaków"

Napisane przez KR
Źródło: www.facebook.com/uksplywacy Źródło: www.facebook.com/uksplywacy

W dniach 14.12 - 16.12.18r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 16-latków. W zawodach brały udział 1153 osoby, a nasze miasto reprezentowała Agata Piekarska z klubu UKS "Pływacy" Augustów, gdzie trenuję pod okiem Vice-mistrza Europy w stylu klasycznym Artura Paczyńskiego oraz trenera Michała Niedźwieckiego. Nasza zawodniczka startowała w trzech konkurencjach 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym.

W pierwszym starcie na 50 metrów "żabą" uplasowała się tuż za Finałem B, na 17 miejscu, była pierwsza zawodniczka rezerwową. Przypomnijmy, że zawodnicy i zawodniczki płyną w porannych kwalifikacjach, po których 16 najlepszych awansuję do Finałów A i B.

W drugim stracie na 100 metrów stylem klasycznym zajęła 16 miejsce i pierwszy raz w karierze awansowała do finałów, w których poprawiła rezultat i ostatecznie zajęła znakomite 14 miejsce w Polsce!

Ostatni start to 200 metrów klasykiem, w którym również awansowała do Finału B i zajęła ostatecznie 13 miejsce w Polsce!

Zaraz po rocznikowych Mistrzostwach Polski Agata ruszyła na Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów, młodzieżowców i seniorów, które odbyły się na pływalni Aqua Sfera w Lublinie. Tam popłynęła z cała czołówka polskich pływaczek. Agata zajęła kolejno 25, 30 i 27 miejsce! Agata awansowała tam do finałów C, lecz ze względu na zbyt młody wiek nie mogła w nich startować.

Dodajmy, że w Mistrzostwach brali udział wychowankowie klubu UKS "Pływacy" Augustów, Oliwer i Kornel Paczyńscy, którzy od 2 lat reprezentują klub UMCS Lublin. Oliwer jako drugi pływak w historii augustowskiego pływania zdobył medale na zawodach tej rangi! Z Lublina do Augustowa na święta przywiózł złoto, srebro i brąz! Są to pierwsze medale Mistrzostw Polski Oliwera, który jak już wspominaliśmy, pierwsze kroki stawiał w naszym klubie UKS "Pływacy" Augustów.

Wszystkich sympatyków pływania oraz rodziców chętnych zapisać swoje pociechy na zajęcia pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów zapraszamy na stronę: www.facebook.com/uksplywacy.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DANBUS
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
Biuro Rachunkowe
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
GENERALI
Drewno opałowe