• 2
czwartek, 27 grudzień 2018 11:47

Ogromny sukces augustowskich "Pływaków"

Napisane przez KR

W dniach 14.12 - 16.12.18r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 16-latków. W zawodach brały udział 1153 osoby, a nasze miasto reprezentowała Agata Piekarska z klubu UKS "Pływacy" Augustów, gdzie trenuję pod okiem Vice-mistrza Europy w stylu klasycznym Artura Paczyńskiego oraz trenera Michała Niedźwieckiego. Nasza zawodniczka startowała w trzech konkurencjach 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym.

W pierwszym starcie na 50 metrów "żabą" uplasowała się tuż za Finałem B, na 17 miejscu, była pierwsza zawodniczka rezerwową. Przypomnijmy, że zawodnicy i zawodniczki płyną w porannych kwalifikacjach, po których 16 najlepszych awansuję do Finałów A i B.

W drugim stracie na 100 metrów stylem klasycznym zajęła 16 miejsce i pierwszy raz w karierze awansowała do finałów, w których poprawiła rezultat i ostatecznie zajęła znakomite 14 miejsce w Polsce!

Ostatni start to 200 metrów klasykiem, w którym również awansowała do Finału B i zajęła ostatecznie 13 miejsce w Polsce!

Zaraz po rocznikowych Mistrzostwach Polski Agata ruszyła na Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów, młodzieżowców i seniorów, które odbyły się na pływalni Aqua Sfera w Lublinie. Tam popłynęła z cała czołówka polskich pływaczek. Agata zajęła kolejno 25, 30 i 27 miejsce! Agata awansowała tam do finałów C, lecz ze względu na zbyt młody wiek nie mogła w nich startować.

Dodajmy, że w Mistrzostwach brali udział wychowankowie klubu UKS "Pływacy" Augustów, Oliwer i Kornel Paczyńscy, którzy od 2 lat reprezentują klub UMCS Lublin. Oliwer jako drugi pływak w historii augustowskiego pływania zdobył medale na zawodach tej rangi! Z Lublina do Augustowa na święta przywiózł złoto, srebro i brąz! Są to pierwsze medale Mistrzostw Polski Oliwera, który jak już wspominaliśmy, pierwsze kroki stawiał w naszym klubie UKS "Pływacy" Augustów.

Wszystkich sympatyków pływania oraz rodziców chętnych zapisać swoje pociechy na zajęcia pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów zapraszamy na stronę: www.facebook.com/uksplywacy.